test

Zenith El Primero Range Rover Edition

Wytrzymałe, gotowe do pracy w najcięższych warunkach, a przy tym luksusowe. Tymi słowami należy scharakteryzować zegarki marki Zenith, w szczególności modele napędzane mechanizmem El Primero. Jednakże te cechy drzemią również w innej legendzie, która tak samo jak szwajcarska manufaktura bezkompromisowo okazała się pionierem w swojej branży.

Wraz z rokiem 1969 światu zaprezentowane zostały dwie legendy. Niedościgniony do dziś precyzją i zaawansowaniem technicznym chronograf El Primero oraz prototyp pierwszego luksusowego pojazdu terenowego – Range Rover, który już w kolejnym roku trafił na rynek.

Po półwieczu spoglądający za horyzont wynalazcy rozpoczynają współpracę, by z połączenia ich innowacyjnych urządzeń, na nowo wyznaczać granice ludzkiego geniuszu. Owocem ich działań staje się czasomierz uniwersalny – Zenith El Primero Range Rover Edition.

TARCZA

 

Tarcza zegarka emanuje prostotą i nowoczesnością. Szczotkowana powierzchnia w kolorze szarym nadaje modelowi wyrafinowania. Trzy pierścienie przenoszą nas do wnętrza legendarnego pojazdu, do złudzenia przypominając samochodowe zegary. Wskazówki oraz indeksy wypełnione masą fluorescencyjną utrzymane są w powściągliwej, lecz nowoczesnej stylistyce. Symetrię dopełnia delikatny datownik umieszczony na godzinie szóstej.

Mechanizm

 

Siłę napędową zapewnia mechanizm El Primero 400B z naciągiem automatycznym. We współpracy ze zintegrowanym kołem kolumnowym pozwala on dokonywać pomiarów krótkich odcinków z dokładnością do 1/10 sekundy. Mechanizm skonstruowany na bazie 326 elementów napędza ulokowaną centralnie wskazówkę godzinową i minutową oraz chronograf i tachymetr, zapewniając ponad 50-godzinną rezerwę chodu. Dekiel ze szkła szafirowego z wygrawerowaną inskrypcją „El Primero Range Rover / Special Edition” odsłania wahnik, na którym obok siebie umieszczono logo Zenith i Range Rover.

PASEK

 

Wyjątkowości modelu dodaje intrygujący kauczukowy pasek powlekany perforowaną skórą cielęcą w kolorze kości słoniowej. Ten sam wysokogatunkowy materiał używany jest jako tapicerka w siedzeniach Range Rover’a. Mocuje on aluminiową kopertę o średnicy 42 mm, powleczoną czarną, matową ceramiczną powłoką. Koperta chroniona od góry szkłem szafirowym, cechuje się 100 m wodoszczelnością i wyposażona została w karbonową koronkę oraz czarne okrągłe przyciski.

Uniwersalność zegarka sprawia, że bez względu, czy ozdabiać on będzie nadgarstek nieustraszonego odkrywcy, czy też eleganckiego dżentelmena, Zenith El Primero Range Rover Edition nieustannie emanuje jedyną w swoim rodzaju kunsztownością i szykiem.