test

Breitling Superocean Heritage ’57 Pastel Paradise

Prawdziwie wakacyjna odsłona kolekcji SuperOcean jest niczym kwintesencja rajskiego lata. Różowe flamingi, przybrzeżne palmy, surfing na fali i rozwiane włosy. Powracająca klasyka legendarnej linii Breitling przeszła delikatną metamorfozę zyskując nowoczesnego charakteru. Inspirowana popularnym w latach 50-tych aktywnym wypoczynkiem wśród oceanicznych fal, damska wersja linii Superocean Heritage nawołuje do celebrowania beztroskich chwil i przycięcia wyluzowanego stylu życia. Jednak niczym długo wyczekiwane wakacje, Superocean Heritage ’57 Pastel Paradise Capsule Collection podlega sezonowej limitacji i dostępna będzie wyłącznie przez ograniczony czas.

Design

Debiutująca w rozmiarze 38 mm kolekcja Superocean Heritage ’57 Pastel Paradise oferuje pięć damskich modeli legendarnych diverów. Stalową kopertę wyposażono w obrotowy bezel o iście nurkowym usposobieniu. Nietypowy kształt pierścienia o dużej wklęsłości to niewątpliwie znak rozpoznawczy linii Superocean Heritage ’57. W jego wnętrzu umieszczono równie nietypową tarczę, którą od góry przykrywa szafirowe szkło antyrefleksyjne. Jej wyjątkowość determinują unikalne indeksy wyróżniające się masywnym, choć nie przytłaczającym rozmiarem oraz wyraźne wskazówki. Zarówno jedne, jak i drugie pokrywa luminescencyjna powłoka SuperLumiNova®. Pomimo olbrzymich rozmiarów aplikacji na tak niewielkiej tarczy, wszystko idealnie do siebie pasuje, zapewniając czytelne wskazanie czasu, a do tego tworząc nadzwyczaj atrakcyjny układ.

Breitling Superocean Heritage '57 Pastel Paradise - Latte
Breitling Superocean Heritage '57 Pastel Paradise Capsule Collection

Letni klimat

Zegarki Superocean Heritage 57’ dostępne są w szerokim wachlarzu letnich kolorów podkreślających beztroski czas wakacji. Marka Breitling postawiła bowiem na prawdziwie plażowe odcienie: letnia biel, akwamaryna, miętowa zieleń oraz mrożona latte. Ich wypoczynkowy klimat wprost zachęca do wypadu na słoneczną plażę. I taka właśnie ma być – niezobowiązująca, nieco egzotyczna a przede wszystkim radosna. Cztery z pięciu wersji zaprojektowano w spójnej, jednobarwnej odsłonie, w której zarówno pasek, bezel jak i tarcza przyjmują ten sam odcień.

Wyjątkowość

Wisienką na torcie w kolorowym zestawieniu kolekcji Superocean Heritage ’57 Pastel Paradise jest niewątpliwie wersja prezentowana na mandarynkowym pasku. Rzucająca się w oczy tarcza zegarka przykuwa uwagę nieskazitelną bielą. Na niej z kolei dzieje się wszystko, jednak wyłącznie w dobrym tego słowa znaczeniu. Tęczowe wypełnienie indeksów i wskazówek tworzy niesamowity efekt wizualny, sprawiając, że nie sposób oderwać od nich wzroku. Choć osobiście należę do grona osób, które wybrałyby go w ciemno, nie jest to z pewnością jednak model dla każdego. Intrygujący design pokochają kobiety z dozą nonszalancji i odwagi w codziennym wyrażaniu swojego „ja”.

Breitling Superocean Heritage '57 Pastel Paradise - Tęczowy
Breitling Superocean Heritage '57 Pastel Paradise - Latte

Pasek

Producent oferuje także możliwość własnego komponowania i zabawy kolorami. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu pozwalającego na błyskawiczną wymianę skórzanego paska Saffiano. Oprócz podstawowych odcieni marka Breitling przygotowała również dwa dodatkowe kolory: cytrynowy oraz truskawkowy. Luksusowe paski ze skóry cielęcej zakończono niezawodnym zapięciem motylkowym gwarantującym doskonały komfort noszenia.

Mechanizm

Rewers zegarka ozdabia solidny przykręcany dekiel z symbolicznym grawerem. Pod nim umieszczono precyzyjny mechanizm Breitling 10 z naciągiem automatycznym. Posiada on 42 godziny rezerwy chodu i standardowy dla szwajcarskiego producenta certyfikat chronometru COSC. Zegarek wyróżnia wodoszczelność na poziomie 100 m, co w tak eleganckim wydaniu zdecydowanie przewyższa potrzeby przeciętnej właścicielki.

Dekiel zegarka Breitling Superocean Heritage '57 Pastel Paradise

metrów WR

godziny rezerwy chodu

Nietypowy diver, Breitling Superocean Heritage ’57 Pastel Paradise jest połączeniem doskonałej stylistyki z klimatem vintage, a to wszystko w niezwykle wytrzymałym, lecz kobiecym wydaniu. Szeroka gama kolorystyczna trafi w każde gusta oddając radość wakacyjnych chwil.