test

Breitling Chronomat 36 i 32

Kolekcja Breitling Chronomat 36 i 32 wychodzi naprzeciw wszelkim stereotypom, dedykując swoje modele kobietom z celem, inicjatywą i stylem.

Breitling Chronomat od zawsze był kolekcją męskich zegarków o masywnej konstrukcji i ściśle pomiarowym przeznaczeniu, które to cechy błyskawicznie docenili piloci oraz inżynierowie. A jednak mimo to, marka Breitling podjęła decyzję o stworzeniu niezwykle wyjątkowej wersji damskich zegarków właśnie pod nazwą Chronomat. Wszystko mogłoby się wydawać kompletnie niespójnie, jednak modele z kolekcji Chronomat są przede wszystkim zegarkami z charakterem. I to właśnie ten pierwiastek łączy całą narrację marki Breitling, nadając sensu nowej, damskiej odsłonie tej legendarnej linii.

Wyjątkowe przesłanie

Premierze modeli Breitling Chronomat 36 i 32 towarzyszyła specjalna kampania z udziałem Spotlight Squad. W jego skład wchodzą trzy wyjątkowe kobiety: aktorka i zwyciężczyni nagrody Oscara Charlize Theron, amerykańska baletnica i pierwsza w historii Afroamerykanka będąca primabaleriną w American Ballet Theatre – Misty Copeland oraz chińska aktorka Yao Chen, nagrodzona licznymi międzynarodowymi nagrodami.

Breitling Spotlight Squad

Kobieca troska

To zróżnicowane kulturowo i etnicznie trio łączy niezwykła determinacja i poświęcenie do walki o prawa kobiet. Są to również ambasadorki, które rzucając wyzwanie stereotypom i wartościom współczesnego świata i osiągając przy tym niebywałe sukcesy, jednocześnie nieustannie angażują się w inicjatywy mające na celu pomoc innym.

Breitling Chronomat Automatic 36 Diamonds with White Dial

Różne oblicza

Sportowy, lecz elegancki. Retro, ale zarazem nowoczesny. Damska odsłona Breitling Chronomat jest po prostu zegarkiem uniwersalnym. Zegarkiem, który doskonale sprawdzi się w każdych warunkach – głęboko pod wodą, na ziemi i wysoko w powietrzu. W końcu, zegarkiem, który podobnie jak jego właścicielki reprezentuje niezależność i zawziętość w osiąganiu wyznaczonych celów. Breitling Chronomat 36 i 32 ma służyć jako zegarek na każdą okazję i to założenie szwajcarscy projektanci doskonale ucieleśnili. Damska odsłona kolekcji Chronomat jest jednocześnie zegarkiem casual, na nieoczekiwane wydarzenia dnia codziennego, ale również eleganckim towarzyszem formalnych uroczystości i spotkań.

Design

Podobnie zróżnicowana jak ambasadorski marki Breitling, kolekcja Chronomat dostępna jest w licznych wariantach kolorystycznych i materiałowych oraz w dwóch rozmiarach (wyposażonych w odmienne mechanizmy). Z materiałów do wyboru koperty oraz bransolety damskiego zegarka Breitling mamy stal, 18K różowe złoto oraz połączenie tych dwóch metali. Dodatkowo, niektóre referencje posiadają inkrustowany diamentami bezel lub indeksy na tarczy. Cyferblat modeli Chronomat 36 i 32 dostępny jest w następujących wersjach kolorystycznych: aksamitna biel, miętowa zieleń, oceaniczny granat oraz złotawa miedź. Stylowy wygląd idzie w parze z praktycznością, bowiem estetyczny układ tarczy oraz luminescencyjne wskazówki gwarantują doskonałą czytelność.

metrów WR

godziny rezerwy chodu

Breitling Chronomat Automatic 36 Green Dial with Diamond Set

Mechanizm

Damskie zegarki Breitling Chronomat dostępne są w dwóch rozmiarach. Modele o średnicy koperty 36 mm wyposażono w mechanizm z naciągiem automatycznym Breitling kaliber 10. Oferuje on 42-godzinną rezerwę chodu oraz funkcję datownika, dyskretnie umieszczonego na godz. 6. Druga wersja damskiego Chronomatu posiada kopertę o średnicy 32 mm. Zegarki tej referencji napędza kwarcowy mechanizm Breitling kaliber 77. SuperQuartz™ gwarantuje aż od 3 do 4 lat pracy na jednej baterii, oferując przy tym funkcję datownika. Obydwa warianty cechuje doskonała wodoszczelność do 100 m oraz wyjątkowa precyzja chodu certyfikowana przez niezależny szwajcarski instytut COSC.

Kultowy akcent

Damski zegarek Breitling Chronomat w wersji 36 oraz 32 wyposażono w legendarną już bransoletę Rouleaux, inspirowaną kultowymi projektami Chronomatu z lat 80. ubiegłego stulecia. Francuskie słowo oznaczające „rulon” doskonale opisuje konstrukcję bransolety składającej się z licznych, szczotkowanych i polerowanych ogniw. Komfortowa bransoleta płynnie zwęża się ku dołowi, gdzie zakończona jest bezpiecznym zapięciem motylkowym. Połączenie bransolety z kopertą tworzy niezwykle smukłą sylwetkę zegarka Breitling Chronomat, zachowując jednocześnie swój stanowczy charakter.

Bransoleta zegarka Breitling Chronomat - Rouleaux

Niesztampowa odsłona kolekcji Breitling Chronomat oprócz cudownego designu inspiruje także wyjątkowym przesłaniem, jakie ze sobą niesie. Charakterne, ale zarazem wrażliwe chronometry Breitling są wiernym ucieleśnieniem współczesnych kobiet, do których jest adresowany. Jego wszechstronność i wielozadaniowość czyni go doskonałym towarzyszem każdej ambitnej i nieustępliwej kobiety.