test

Breitling

Zegarki „najwyższych lotów” nieustannie kojarzą się z marką Breitling. I nie dzieje się tak bynajmniej dlatego, że marka ta ma w swoje DNA wpisane lotnictwo, lecz dlatego, iż czasomierze te tworzone są w jednej z najbardziej elitarnych manufaktur świata. Cały proces, począwszy od projektowania, ulepszania mechanizmu, złożenia zegarka, odbywa się w jednym miejscu. Właśnie to czyni czasomierze marki Breitling tak wyjątkowymi. Szwajcarski brand od samego początku towarzyszył podniebnym manewrom, w których nawet najmniejsza niedoskonałość jest niedopuszczalna. Nietrudno zatem dziwić się lotnikom, dlaczego wybierają czasomierze Breitling. Solidność, niezawodność, precyzja i elegancja – tak należałoby streścić wartości drzemiące w chronografach sygnowanych legendarną literką „B”.

PRAGNIENIE DOSKONAŁOŚCI

 

Gdy Léon Breitling w 1884 roku otwierał swój warsztat, zależało mu na pracy w wąskiej specjalizacji polegającej na konstruowaniu chronografów i precyzyjnych przyrządów pomiarowych dla wojska i miłośników sportu oraz motoryzacji. Ograniczenie się w produkcji skutkowało perfekcyjnym wykonaniem i wysokim zaawansowaniem technologicznym.

Zegarek Breitling Avenger Chronograph 45 Swiss Air Force Team Limited Edition

ZEGARKI WYSOKICH LOTÓW

 

Powstające mechanizmy cieszyły się ogromną popularnością w świecie motoryzacji i sportu, a z czasem zaskarbiły sobie sympatię wśród pionierów awiacji. Debiut w przemyśle lotniczym przybrał na sile po utworzeniu działu „Huit Aviation Department“ w pełni poświęconemu tej branży.

początek nowej ery

 

Rok po śmierci Léona, jego syn, Gaston, zaprezentował światu nowatorski chronograf naręczny z przyciskiem obsługowym zlokalizowanym ponad koronką. Z czasem powstawały coraz to bardziej złożone przyrządy umożliwiające wykonywanie kilku pomiarów pod rząd. Gdy w 1932 roku na czele zakładu stanął Willy Breitling, manufaktura posiadała w swojej ofercie ponad 40 modeli zegarków. Kierownikowi firmy nie podobało się jednak, iż wśród zegarków naręcznych nie występują modele z dwoma przyciskami, co niezwłocznie zmienił, wprowadzając pierwszy na świecie chronograf naręczny z dwoma niezależnymi przyciskami.

Zegarek Breitling Navitimer 1 B01 Chronograph 43
Mechanizm chronografu - Caliber 01 manufaktury Breitling

WYJĄTKOWE WYRÓŻNIENIE

 

Breitling zasłynął w świecie po premierze pierwszego mechanizmu chronografu z naciągiem automatycznym. To wyjątkowe osiągniecie w świecie zegarmistrzowskim na zawsze zrewolucjonizowało tę branżę. Od tamtego czasu marka Breitling nie zaprzestaje zaskakiwać innowacyjnymi rozwiązaniami. Rok 2009 przyniósł Maison wyjątkowe wyróżnienie, jakim jest obecność w elitarnym gronie zakładów rzemieślniczych, które posiadają własny mechanizm chronografu, a to za sprawą Caliber 01.