test

Albert Riele – odrodzenie tradycji

Obecnie marka Albert Riele symbolizuje hołd składany dawnym tradycjom, ale jest ona także wyrazem uniwersalnej elegancji i wartości. Harmonia klasycznych wzorów i współczesnej ekstrawagancji spotyka się w szwajcarskich zakładach, w których w całości powstają ekskluzywne czasomierze. Modele spod logo AR są ucieleśnieniem nowoczesności z troską o korzenie, z których to wywodzi się marka. Starannie przeprowadzany montaż, powstałych za sprawą zaawansowanych technologicznie rozwiązań elementów, przypieczętowany jest serią testów kontrolujących jakość i precyzję mechanizmu.

Pierwsze narodziny

 

Patronka wszystkich zegarmistrzów – Szwajcaria, była miejscem narodzin wielu ambitnych i wizjonerskich manufaktur zegarkowych. Niektóre z nich, co należy do rzadkości, nieprzerwanie realizowały swoje ambitne i wyszukane projekty. Lecz znaczna większość firm rzemieślniczych nie dostąpiła tego zaszczytu. Scenariusz ten dzieli także tradycyjny zakład zegarmistrzowski R. Albert Riele, którego powstanie przypada na rok 1881.

RODZINNE WSPARCIE

 

Właściciel manufaktury, sygnujący ją swoim nazwiskiem, rzemiosłem zajmował się już przed jej założeniem. Pięć lat działalności mistrza uwieńczone zostały wyjątkowym wyróżnieniem na wystawie zegarków w La Chaux-de-Fonds. Po 11 latach funkcjonowania zakładu zegarmistrzowskiego, Albert zaprosił do współpracy swojego syna Juliena Riele, od którego oczekiwał wsparcia we wciąż rozwijającym się atelier.

POKRZYŻOWANE PLANY

 

Po ponad dekadzie wspólnej pracy, Julien przejął firmę, którą niezwłocznie postanowił przenieść do Genewy. Pomimo wielkich ambicji, zapału i wizjonerskich planów, rzeczywistość produkcji na większą skalę unicestwiła starania zarządcy.

ODRODZENIE MARKI

 

Produkcja czasomierzy została zawieszona do czasu pojawienia się inwestorów, chcących przywrócić dawną świetność marce. Obecnie historia zakładu pisana jest na nowo…