test

Baume & Mercier Clifton Club Indian Legend

Bicie dotychczas ustanowionych rekordów i nieustanny rozwój sprawiły, że szwajcarska manufaktura Baume & Mercier postanowiła zaprojektować zegarek unikatowy. Inspiracją w procesie tworzenia były legendarna firma i nieustraszony motocyklista, który swoim wyczynem złotymi zgłoskami zapisał się na kartach historii. Wspomnianymi legendami są oczywiście firma Indian Motorcycle oraz Burt Munro. I to właśnie im dedykowany jest model Baume & Mercier Clifton Club w wersji Indian Legend.

MĘSKI CHARAKTER

Chronograf Clifton Club Indian Legend Tribute, Scout Limited Edition dedykowany jest firmie Indian Motorcycle, która powstała w 1901 roku w Springfield, stan Massachusetts. Ten zegarek mechaniczny z naciągiem automatycznym doskonale prezentuje się z brązowym paskiem ze skóry cielęcej utrzymanym w stylu miejskim. Grafitowa tarcza z elementami w głębokiej czerni ma coś z dynamiki wyścigów. Jest perfekcyjnie wykonana, lekko zagłębiona, wielopłaszczyznowa i ma niewielki otwór odsłaniający silnik czasomierza. Dynamiki dodaje jej skala tachymetryczna umieszczona na pierścieniu zewnętrznym oraz tarczy chronografu. Koperta ze stali szlachetnej ma na deklu logo Indian Motorcycle, producenta kultowych jednośladów, w tym legendarnego motocyklu, na którym Burt Munro ustanowił pamiętny rekord prędkości ­– Indian Scout. Wytwórca ma zresztą na koncie więcej spektakularnych, najszybszych motocykli świata.

Silnik zegarka 

Zegarek Baume & Mercier Clifton Club napędza kaliber z naciągiem automatycznym Valjoux 7750, który pracuje z częstotliwością 28.800 wahnięć/h, gwarantując 48-godzinną rezerwę chodu. Mechanizm zamknięty jest w kopercie o średnicy 44 mm wykonanej z polerowanej i satynowanej stali szlachetnej. Niektóre jej detale mają czarną diamentopodobną powłokę DLC.

PIĘKNO DETALI

Nakładane indeksy godzin oraz wskazówka godzinowa i minutowa powleczone są masą Superluminova świecącą na zielono. Intrygującego efektu dopełnia funkcja tachymetru, datownik i chronograf, którego wskazówka sekundowa ma przeciwwagę wzorowaną na literze „l”, rozpoznawalnym przez wszystkich miłośników motocykli logo marki Indian. Dysk datownika w 19. dniu każdego miesiąca pokazuje liczbę „1901”, nawiązując wprost do roku powstania wytwórni Indian Motorcycle. Datę tę wygrawerowano też na przykręcanym deklu pod logo Indian Motorcycle.