test

Zenith Heritage 146

Heritage znaczy dziedzictwo i to słowo najlepiej charakteryzuje prezentowany model. W 2015 roku Zenith zdecydował się powrócić do klasycznego DNA marki w modelu Elite 6150. Czasomierz odniósł wówczas bardzo duży sukces. A klasyczny, elegancki oraz ponadczasowy wygląd sprawdził się również w XXI wieku.

Dwa lata później Zenith prezentuje Heritage 146. Model nawiązuje do kultowego Zenith Chrono z lat 60. Klasyczny design zegarka w połączeniu z najnowocześniejszą wersją mechanizmu oraz odważną kolorystyką rozpaliły wyobraźnie klientów na całym świecie.

Zegarek Zenith Heritage 146 zasilany jest werkiem El Primero 4069 pracującym z częstotliwością 5Hz (36.600 wahnięć/h). Mechanizm gwarantuje rezerwę chodu na poziomie 50 godzin. Precyzyjny napęd składa się z 254 części i nakręcany jest pięknym wahnikiem sygnowanym słynnym na cały świat “Côtes de Genève”. Całość zamknięto w eleganckiej, subtelnej 38 mm kopercie ze stali szlachetnej w stylu Vintage.

z tylu części składa się mechanizm

godzin rezerwy chodu

kamieni łożyskujących

TARCZA

 

Projektanci marki Zenith z dużą starannością zadbali o odpowiednią oprawę dla niezawodnego mechanizmu. Stalową, oszczędną w formie kopertę zestawiono z paskiem ze skóry naturalnej z przeszyciami i okrągłymi wycięciami. Warto wspomnieć również o wygodnym w użytkowaniu zapięciu motylkowym. Na minimalistycznej tarczy zamocowano indeksy oraz wskaźniki chronografu, których rozmieszczenie zapewnia jej czytelność. Każdy model z tej linii posiada jednorodną kolorystykę – brązową lub niebieską.

Zenith Heritage 146 to zegarek kompletny. Klasyczny wygląd modelu zyskał nowoczesny akcent w postaci nietypowych perforacji, którymi ozdobiono pasek ze skóry cielęcej. Całość prezentuje się niezwykle elegancko dlatego będzie doskonałym uzupełnieniem kolekcji zegarków każdego mężczyzny.