test

Breitling Exospace B55 Yachting

Szwajcarska manufaktura ściśle kojarzona jest z podniebnymi akrobacjami, co zawdzięcza swoim wieloletnim związkom z miłośnikami awiacji. Jednocześnie konstruuje ona precyzyjne przyrządy dla miłośników motoryzacji oraz sportu. Tymczasem od 2016 roku czasomierze Breitling odnajdują swoich wielbicieli także pośród morskich fal. Mowa bowiem o serii zegarków dedykowanych pasjonatom żeglugi.

Zarówno w powietrzu, na lądzie, jak i wodzie ważnym jest, by nie tylko iść z duchem czasu, lecz aby zyskiwać niezbędną przewagę. Te założenia przyświecały projektantom i inżynierom marki Breitling podczas tworzenia modelu Exospace B55 Yachting, czyli pierwszego inteligentnego chronografu.

DESIGN

Innowacyjność zegarka pozwala na jego obsługę z poziomu smartfona, co znacząco poszerza funkcjonalność urządzenia. Zegarek nie traci przy tym jednak na wydajności oraz intuicyjności obsługi. Seria Exospace cechuje się zarówno wysokim zaawansowaniem technicznym, jak i niebanalnym designem, podkreślonym dużą 46 mm tytanową kopertą zamocowaną na kauczukowym pasku. Obrotowy pierścień służy jako precyzyjne urządzenie do obliczeń dotyczących kierunku wiatru czy kąta żeglugi. Pod szafirowym szkłem z antyrefleksyjną powłoką wyraźnie rysują się analogowy system wskazówkowy oraz dwa cyfrowe wyświetlacze LCD z podświetleniem, które aktywowane są poprzez naciśnięcie koronki lub ruch nadgarstka.

MAGIA MECHANIZMÓW

 

Obydwa mechanizmy napędzane są werkiem Kaliber B55, zaprojektowanym z pomocą żeglarzy regatowych. Jest to opatentowany przez markę Breitling mechanizm SuperQuartz. Tym samym należy on do wąskiego grona zegarków mogących pochwalić się certyfikatem COSC, świadczącym o ponadprzeciętnej precyzji chodu. Breitling Exospace B55 ma szerokie spektrum przydatnych funkcji dedykowanych miłośnikom lotnictwa i żeglarstwa, jak np. elektroniczny tachymetr, funkcja flyback, wieczny kalendarz, funkcja odliczania wstecznego, system „chrono flight” i „chrono regatta” do rejestrowania odpowiednio czasu lotu lub regat, zapamiętujący godzinę wyjścia i zawinięcia do portu (odlotu i przylotu). Najważniejszą funkcją pozostaje jednak chronograf zdolny do pomiaru czasu przez 90 godzin, 59 minut i 59 sekund. To wszystko czyni z niebywałą dokładnością do 10 milisekund. Tak doskonałe osiągi umożliwia system termokompensacji ograniczający niekorzystne wpływy temperatury i wilgoci na funkcjonowanie mechanizmu.

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI

 

 Współpraca smartfona z zegarkiem opiera się na połączeniu Bluetooth umożliwiającym przesyłanie danych i zdalną konfigurację ustawień czasomierza. Za pomocą telefonu użytkownik jest w stanie ustawić czas, alarm, preferencje wyświetlacza, dostosować strefę czasową czy parametry operacyjne. Breitling Exospace B55 Yachting otrzymuje także powiadomienia ze smartfona na temat nowych maili, wiadomości czy połączeń telefonicznych.

Rewolucja, którą rozpoczęła szwajcarska manufaktura uczyniła ją niekwestionowanym liderem zaawansowanej technologii w świecie luksusowych zegarków. Modele z tej serii idealnie wpisują się w nowoczesny nurt zegarków dedykowanych ludziom ceniącym prestiż oraz wygodę, a przy tym nie bojących się ekstremalnych aktywności.