test

Baume & Mercier

Czasomierze sygnowane logo Baume & Mercier charakteryzuje elegancka prostota i wyjątkowe wartości. Piękno szwajcarskich czasomierzy nie ogranicza się do wyrafinowanej tarczy, lecz ukryte jest w ich wnętrzu. Manufaktura jest także jedyną z nielicznych, która w swojej działalności kierowała się szczególnym poszanowaniem dla płci pięknej. Linia zegarków Classima Lady to kwintesencja kobiecości i finezji, charakteryzująca liczne miłośniczki szwajcarskiego Maison. Marka po dziś dzień zachowuje swoją pierwotną formę odwołując się do klasycznego piękna.

POCZĄTKI

 

Od niespełna 200 lat zapisywane są księgi dziejów szwajcarskiej marki Baume & Mercier. Niewielka miejscowość Les Bois, usytuowana na terenie szwajcarskiej Jury, dała początek wyjątkowej historii. To właśnie tam, w 1830 roku swój zakład zegarmistrzowski otwierają bracia Louis-Victor i Célestin Baume. Twórcy ponadprzeciętnych czasomierzy w bardzo krótkim zdobywają rozgłos i poważanie szwajcarskich zegarmistrzów. W swojej pracy, bracia Baume wyznawali jedną dewizę: Liczy się perfekcja. Produkujmy więc tylko zegarki najwyżej klasy.

MIĘDZYNARODOWA EKSPANSJA

Świadomość swoich możliwości i odwaga braci, zaowocowała otwarciem pierwszej filii „Baume Brothers” zlokalizowanej w Londynie. Z biegiem czasu firma przeprowadziła ekspansję na pozostałe tereny Wysp Brytyjskich. Unikatowe zegarki Baume wkrótce podbiły nawet odległe regiony świata sięgając po Australię, Nową Zelandię czy Daleki Wschód.

ZNACZENIE NA RYNKU

 

Działalność braci w krótkim czasie odniosła duży sukces i zdobyła renomę na rynku zegarmistrzoskim. Sławę marce przyniosły zegarki wyposażone w niezwykle skomplikowane mechanizmy. Precyzyjne chronografy spod marki Baume zdobyły liczne nagrody Grand Prix oraz złote medale na światowych targach Universal Exhibitions.

PASMO SUKCESÓW

 

Zegarki z manufaktury Baume od początków jej istnienia figurowały jako synonimy unikatowego piękna zamkniętego w niezwykle złożonych mechanizmach. W tym czasie wiele modeli przeszło także pozytywny test angielskiego obserwatorium Kew Teddington Observatory, otrzymując tym samym gwarancję najwyższej w tych czasach jakości.

NARODZINY WSPÓŁPRACY 

W 1918 roku William Baume – dyrektor firmy – nawiązał współpracę z Paulem Mercier. Była ona na tyle obiecująca, iż zaowocowała powołaniem spółki Baume & Mercier. Połączenie doskonałych umiejętności zegarmistrzowskich Bauma z wyczuciem artystycznym i kreatywnością Merciera, wpłynęło na wyniesienie marki na najwyższy poziom. Wspólną działalność bardzo szybko obdarzono estymą na rynku rzemiosła zegarmistrzowskiego. Czasomierze szwajcarskiego Maison wyróżniały się nietuzinkowymi kształtami oraz awangardową formą. Już po roku działalności manufaktury, została ona uhonorowana najbardziej prestiżowym wyróżnieniem będącym wyrazem kwintesencji sztuki zegarmistrzowskiej – pieczęcią genewską.

Z MYŚLĄ O KOBIETACH

Filozofia marki Baume & Mercier zakładała nieustanny rozwój i adaptację do dynamicznie zmieniającego się otoczenia. Przybierająca na sile w latach dwudziestych XX wieku emancypacja kobiet, skłoniła manufakturę do zaprojektowania wyrobów, które w pełni zaspokoją oczekiwania dążących do niezależności kobiet. Projektanci marki czerpali z feminizmu, niczym z niekończącego się źródła inspiracji.

SIŁA KOBIET

Sztandarowym modelem tego nurtu okazał się Marquise, który skradł serca właścicielek swoim niebanalnym designem i praktycznością. Na fali sukcesu, manufaktura projektowała kolejne nowatorskie i postępowe czasomierze dla pań, ukazując, że zegarek dla kobiety to niekoniecznie jedynie mniejsza kopia męskiego modelu, lecz całkowicie odrębna opowieść o elegancji i kobiecości.

POŁĄCZENIE DWÓCH ŚWIATÓW

Połowa XX wieku była dla manufaktury okresem poszukiwań harmonii utkwionej w greckiej literze Φ, która z czasem przerodziła się w logo marki Baume & Mercier. Czas ten zaowocował realizacją kultowego dziś zegarka z kulistą kopertą. Klasyczne modele czasomierzów z taktowną linią i okrągłą kopertą określają filozofię ad fontes, której wierny jest szwajcarski zakład. Niedługo po przyjęciu znaku firmowego powstało wiele nowoczesnych modeli zegarków oraz duża liczba innowacji w pełni potwierdzających jego symbolikę.

CZASY WSPÓŁCZESNE

W 1988 roku firma Baume & Mercier została przyłączona do grupy Cartier Group, a pięć lat później stała się częścią Vendome Luxury Group, jednej z największych światowych firm działających na rynku dóbr luksusowych. W 1999 roku Baume & Mercier została ostatecznie włączona do grupy Richemont, dołączając tym samym do elitarnej grupy producentów prestiżowych czasomierzy.